Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Miasto Kraków

Będą zbierać odzież dla powodzian

26.05.2010, Pomoc powodzianom

Filia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej w Krakowie-Nowej Hucie organizuje pomoc dla powodzian. Będzie zbiórka pieniędzy oraz odzieży.

- Po tym jak Wisła wylała przy ulicy Nowohuckiej, w naszej dzielnicy zalanych zostało kilka osiedli  – relacjonuje Antoni Bochenek, kierownik filii. - Skupiamy się na pomocy osobom właśnie z  Nowej Huty. Zorganizujemy zbiórkę ubrań na rzecz powodzian. Będzie ona miała miejsce w siedzibie filii, na Osiedlu Teatralnym 24, w środę i czwartek (26 i 27 maja). Zebraną odzież przekażemy do lokalnego MOPS-u.

Ze względu na powódź przekształceniu uległy majowe plany filii: – Marsz z kijkami Nording Walking, organizowany w ramach promocji zdrowia, którą zajmuje się nasza filia, pierwotnie planowany na 16 maja, odbędzie się dopiero 13 czerwca. Pod znakiem zapytania stoi również zaplanowany na koniec miesiąca wyjazd dzieci do wesołego miasteczka, który zwyczajowo przeprowadzamy z okazji Dnia Dziecka – mówi Bochenek.

Filia w Krakowie, podobnie jak inne jednostki ChSCh, prowadzi różnorodną działalność na rzecz lokalnej społeczności, zaś w przypadku sytuacji nadzwyczajnych, takich jak powódź, podejmuje działania mające na celu przyjście z pomocą najbardziej potrzebującym.

Wesprzyj działania krakowskiej oraz innych filii, wpłacając pieniądze na rzecz powodzian. W pomoc poszkodowanym włączyły się już m.in. filie w Czechowicach-Dziedzicach, Koninie czy Zabrzu.

Konto zbiórki publicznej dla powodzian:
Chrześcijańska Służba Charytatywna
47 1500 1126 1211 2010 1571 0000
z dopiskiem „Pomoc dla powodzian”
dla przelewów zagranicznych kod SWIFT: KRDBPLPW oraz kod IBAN przed numerem rachunku: PL

                                                            
                                                                                                   Serwis Informacyjny ChSCh (aw)

 

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij