Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Miasto Kraków

Kraków: wiosną i latem pijmy świeże soki

30.04.2012, Kluby zdrowia

29 kwietnia już po raz czwarty, jak co tydzień odbyło się spotkanie Klubu Zdrowia w Krakowie prowadzonego przez lokalną filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh). Tym razem tematem wykładu było oczyszczanie organizmu.

Zajęcia rozpoczęły się od powtórki zagadnień poruszanych na poprzednich zajęciach klubu: jaki wpływ na nasz organizm ma picie wody? Jak przygotować zdrowe śniadanie? Dlaczego diety nie skutkują?

Prowadząca wykład Kinga Skorupska wyjaśniła, jakie są wskazania i przeciwwskazania stosowania kuracji z surowych soków oraz jak oddziałują one na nasz organizm, wzmacniając go i regenerując. Kilku uczestników podzieliło się również własnymi doświadczeniami z tego typu kuracją. Następnie wszyscy mieli możliwość skosztowania soku z młodego jęczmienia, buraka i marchwi.

Biletem wstępu na wykład jest przyniesienie jednego owocu. Dzięki temu przyrządzona została także pyszna sałatka owocowa. Degustacja była okazją do rozmów i lepszego poznania się.

– Pragnę, aby ci, którzy zdecydowali się na uczestnictwo każdej niedzieli w tego rodzaju spotkaniu, poza wiedzą na temat zdrowego odżywiania i zdrowego stylu życia znaleźli motywację do wytrwania w swoich dobrych postanowieniach i nowym, lepszym stylu życia – podkreśla wolontariuszka Kinga Skorupka.

Kolejne spotkanie w krakowskim klubie zdrowia już w niedzielę, 6 maja, o godz. 11 przy ul. Lubelskiej 25. Temat to Mit białkowy, czyli jak zapewnić sobie pełnowartościowe białko w diecie roślinnej. Wstęp jest bezpłatny.

Czytaj więcej o klubach zdrowia.

Serwis Informacyjny ChSCh

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij