Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Miasto Kraków

Wieczorek dla dzieci w Krakowie

18.12.2006, nieprzypisany

Filia ChSCh w Krakowie przy wsparciu Banku Żywności zorganizowała w sali katechetycznej Kościoła Adwentystów w Krakowie - Nowej Hucie wieczorek dla dzieci z ubogich rodzin. Bank Żywności przekazał część słodyczy, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie Filia nr 9 wytypowała 250 dzieci do udziału w ww. programie, natomiast filia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej w Krakowie zadbała o znalezienie odpowiedniej sali, sponsorów i wolontariuszy oraz o atrakcyjny program. 

Grupa dzieci z lokalnej parafii adwentystów zaprezentowała program słowno-muzyczny o słoniku, z którego wszyscy się śmiali z powodu dużej i długiej trąby. Odbyły się konkursy, a także przygotowano wierszowany program mówiący o korzyściach ze spożywania warzyw i owoców.

Kierownik filii ChSCh, Antoni Bochenek uznał, że przygotowania do zorganizowania tej imprezy przywróciły mu wiarę w ludzi, szczególnie wtedy, kiedy usłyszał o wysokości złożonych darów na ten cel.

A. Sosin, jeden z organizatorów, stwierdził, że przeprowadzenie takiego spotkania dla tak wielu dzieci nie byłoby możliwym bez współpracy wielu ochotników, którzy na bok odłożyli swoje własne sprawy i poświęcili cenny czas i zdolności w tym jednym wspólnym celu.

Na koniec imprezy każde dziecko otrzymało od wilka i zajączka paczkę z podarunkami, a przed wyjściem skorzystali z ciepłej herbatki i smacznego ciasta.

Towarzyszący im rodzicie mieli możliwość obserwowania całego programu, a na koniec i dla nich przygotowano niespodziankę. Organizatorzy podarowali każdemu m.in. ankiety, które pomogą w przyszłości skuteczniej promować programy o zdrowiu, jak rzucić palenie papierosów, jak pokonać stres, jakie są tajemnice rodzinnego szczęścia?

Kolejne dwa spotkania dla pozostałej grupy 100 dzieci będą miały miejsce 6 i 7 stycznia 2007 r.


Serwis Informacyjny ChSCh-ms/Maranatha.pl-zs

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij